Vítejte na našich stránkách.

10. kolo

ŠO TJ Zborovice A - TJ Polešovice

4 : 4

 

Zhodnocení průběhu utkání od kapitána TJ Polešovice:

V předposledním kole jsme zajížděli do vzdálených Zborovic, za něž hostují zkušení hráči z nedaleké Kroměříže. Naše sestava byla na třech místech děravá, ale zdaleka na tom nebyla tak špatně, jako silnice přes Střílky, Zdounky do Zborovic.
             Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř, ale jelikož skončíme nejhůře na 6. příčce, tak jsme si chtěli hlavně zahrát. Domácí nastoupili také oslabeni o dva silné hráče, čímž se šance obou mužstev srovnaly. Partie na 1., 3., 4. a 7. šachovnici skončily relativně brzy remízou. Rozhodovalo se tedy na zbylých čtyřech šachovnicích. Na 5. šachovnici zabojoval Michal Náplava a po odražení soupeřova nepřesně zahraného útoku hru obrátil ve svůj prospěch a zvítězil. Také na 6. šachovnici Dominik Pfeffer po zisku převahy ve střední hře dovedl partii k zisku celého bodu.
            Rázem jsme tedy byli ve vedení a blízko ke 3 bodům. Na 8. desce hrál Náplava Jan proti značně silnějšímu soupeři. Přesto mohl několikrát během partie zvítězit, ale v závěru udělal chybu a prohrál. Stále však naděje na výhru byla. Na 2. šachovnici bojoval Vlastimil Hrobař     proti silnému domácímu hráči, který tuto sezonu ještě neprohrál. Vypadalo to velmi nadějně, Vlasťa vedl o kvalitu. Bohužel v závěru partie, kdy už to vypadalo jako jasná záležitost, si nechtěně naběhl na "vidle" a partie se rázem obrátila. Konečný výsledek 4:4 koresponduje s pořadím v tabulce, kdy mají obě družstva shodný počet bodů.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode